Izvēlne

Mini - čats


Aptauja
Projekts "Latviska Anglija":
Atbilžu kopskaits: 168


Ieejas formaStatistika


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0Latvijas Reitingi


Sākums » Raksti » Cita svarīga informācija

Cita svarīga informācija darba un dzīves gaitām Lielbritānijā:

Sākot darba attiecības, jāsaņem Sociālās apdrošināšanas numurs (National insurance number).

NIN (National Insurance Number) numuram ir piesaistīti līdzekļi, kas nosaka jūsu tiesības uz sociālās apdrošināšanas pabalstiem, piemēram, pensiju. Lai pieteiktos šim numuram, sazinieties ar Jobcentre Plus pa tālruni 0845 600 0643 no 8.00 līdz 18.00 darba dienās. Jums tiks nozīmēta intervija, kura laikā tiks pārbaudīta Jūsu identitāte un tiesības strādāt AK. Ņemiet vērā, ka uz interviju dažkārt var būt jāgaida pat trīs mēnešus, tādēļ noorganizējiet to, tiklīdz ir tāda iespēja. Uz interviju līdzi jāņem pase, apstiprinājums, ka dzīvojat norādītajā adresē, un dokuments, kas apstiprina jūsu nodarbinātību vai studenta statusu. Sešu līdz astoņu nedēļu laikā pēc intervijas pa pastu saņemsiet savu NIN un drīz pēc tam arī karti. Lai atrastu savu vietējo Jobcentre Plus, apmeklējiet šādu Internet veitnēs: www.hmrc.gov.uk, www.jobcentreplus.gov.uk

Pēc padoma sarežģītā situācijā varat vērsties tuvākajā Iedzīvotāju konsultāciju biroja (Citizens Advice Bureau) nodaļā. Iedzīvotāju konsultāciju birojs sniedz konfidenciālas bezmaksas juridiskas konsultācijas dažādos jautājumos, tajā skaitā dzīvošanas un nodarbinātības jautājumos. Iedzīvotāju konsultāciju biroja nodaļas atrodamas lielākajā daļā pilsētu. Iepriekš jāvienojas par apmeklējuma laiku. Plašāka informācija: http://www.citizensadvice.org.uk/ Informācija par darba tiesībām latviešu valodā atrodama sekojošā Internet vietnē: http://direct.gov.uk/payandworkrights-latv vai pa tālruni: 08009172368

Ja rodas nopietni sarežģījumi darba attiecībās, pēc palīdzības varat vērsties tuvākajā policijas iecirknī. Ja domājat, ka esat apkrāpts, Jūs vai citus strādniekus pārlieku ekspluatē vai nepienācīgi izturas pret Jums, vērsieties tuvākajā policijas iecirknī. Policija Lielbritānijā ir atsaucīga, tā uzklausīs Jūsu problēmu, nepieciešamības gadījumā nodrošinot tulku. Tuvākā policijas iecirkņa koordinātas atrodamas vietējā izziņu katalogā vai zvanot pa izziņu tālruni 118118. Nekavējošu briesmu gadījumā zvaniet policijai pa tālruni 999.

 

Ja esat palicis bez darba, rūpīgi apsveriet, vai turpināsiet uzturēties Lielbritānijā, meklējot jaunu darbu, vai labāk atgriezīsieties Latvijā. Ja izlemjat riskēt un meklēt jaunu darbu, derīgu informāciju atradīsiet šādu valsts finansētu Nodarbinātības aģentūru mājas lapās: www.jobcentreplus.gov.uk un www.worktrain.gov.uk. Nodarbinātības aģentūras Jobcentre Plus atrodas lielākajā daļā pilsētu. Darbu iespējams meklēt arī ar privātu darba aģentūru, vietējo laikrakstu sludinājumu u.c. starpniecību.

 

Daudzās darbavietās ir arodbiedrības (Trade Unions), kuras pārstāv attiecīgajā darbavietā nodarbināto cilvēku tiesības. Šīs tiesības ietver: tiesības saņemt valstī noteikto minimālo algu, tiesības uz pārtraukumiem, atvaļinājumu un samaksu par atvaļinājumu, tiesības uz veselības aizsardzību un darba drošību, tiesības iesaistīties apvienībā, tiesības uz aizsardzību pret netaisnu diskrimināciju. Plašāku informāciju par tiesībām, kā arī kontaktinformāciju varat atrast Arodbiedrību savienības mājas lapā: www.tuc.org.uk.

 

Informācija par pabalstiem un pensijām - pabalstiem personām darbaspējīgā vecumā, kā arī par vecuma pensijām, invaliditātes pabalstiem, bērnu pabalstiem (bērna piedzimšanas pabalsts, dzemdību atvaļinājums) u.tml. atrodama Lielbritānijas Darba un pensiju lietu ministrijas (Department for Work and Pensions) mājas lapā - www.dwp.gov.uk.

 

Informācija par nodokļiem. Informāciju par nodokļiem, nodokļu atlaidēm, ienākuma nodokļa atmaksu, bērnu pabalstiem, pensiju shēmām, uzņēmumu ienākuma nodokli, PVN, muitas nodokli, akcīzes nodokli, kā arī aktuāla informācija pašnodarbinātajām personām u.c. atrodama Lielbritānijas Valsts ieņēmumu dienesta (HM Revenue and Customs) mājas lapā - www.hmrc.gov.uk.

 

Vietējo pašvaldību bibliotēkās (Library) ir pieejama dažāda rakstura informācija - gan bezmaksas Interneta pakalpojumi, gan informācija par dažādu kursu iespējām, gan cita noderīga informācija par Jūsu dzīvesvietas apkārtnē notiekošo.

 

Informācija par iespējām un veidiem, kā saņemt juridiska rakstura konsultācijas vai juridisku palīdzību Lielbritānijā (piemēram, tiek pilnībā vai daļēji nosegta samaksa par Jūsu advokātu) atrodama šādā mājas lapā: http://www.legalservices.gov.uk/public/help/index.asp

Kategorija: Cita svarīga informācija | Pievienoja: admin (03.12.2010)
Skatījumu skaits: 1663 | Komentāri: 1 | Birkas: Iedzīvotāju konsultāciju biroja, informācija par nodokļiem, darba attiecības, National insurance number, Informācija par pabalstiem un pensi
Komentāru kopskaits: 1
0   Spam
1 Sondi   (12.10.2012 03:41)
I told my gnradmotehr how you helped. She said, "bake them a cake!"

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]Meklēšana

Lētās aviabiļetes

Latviska Anglija


Šodien vārda diena


 Noderīgas saites


Copyright "Latviska Anglija" © 2019